• Türkçe
  • English
  • Deutsch
  • Україна
  • Arabia

Alüminyum Doğrama Sistemleri

Alüminyum profiller, hafif ve dayanıklı olmalarının yanında çok yüksek bir uygulama hassasiyetine sahip oldukları için mimarlara, isteğe göre özelleştirilmiş tasarım olanakları sunarlar.

Alüminyum pvcden 4 kat, ahşaptan 43 kat daha dayanıklıdır. Dayanıklılık özgül ağırlığa göre baz alındığında alüminyum kapı ve pencereler, yapılar için en uygun olan malzemelerdir.

Yapılarda PVC ve ahşap doğramalara nazaran alüminyumun tercih edilmesinin başlıca nedeni dayanıklı ve uzun ömürlü olmasıdır. Alüminyum korozyona dayanıklıdır.

Sıcaktan ve soğuktan etkilenip aşırı genleşmeye maruz kalmaz. Isı yalıtımlı yeni nesil doğramalar enerji tasarrufuna önemli katkılar sağlamakla kalmayıp ayrıya ciddi oranda ses izalasyonu yapmaktadır.

Yangına dayanıklıdır.Alüminyum doğa ile dosttur % 100 geri dönüştürülebilir. PVC bazlı diğer malzemeler gibi içerisinde toksit, kurşun gibi zararlı maddeler yoktur hijyeniktir.

Alüminyum pencere çerçeveleri dayanıklı olduklarından görünür genişliği daha az olan çerçeveler kullanılmasına olanak verir. Daha dar çerçeveler ise daha geniş camlar demektir.

Günümüz mimarisi bu konuda sınırları zorlamakta ve daha küçük çerçevelerle daha geniş açıklıklar sunmaya çalışmaktadır. Alüminyum bu amaç için en uygun malzemedir.

Ahşap ve plastik doğramalarla sınırlı ebatlarda çözümler üretilebilirken alüminyum pencereler ile geniş açıklıklar geçebilirsiniz.

Fransız balkon, dükkan vitrinleri,yerden tavana geniş sürme ve katlanır kapılargibi kat boyunca geçilen açıklıklarda, rüzgar yüküne dayanımın çok önemli olduğu yüksek binalarda, yüksek katlardaalüminyum doğramalar yüksek atalet momentleri ile de güvenle kullanılabilir. Alüminyumun dayanıklılığı, yüksek atalet momentleri, geniş açıklıklı sürme ve kanatlıkapı ve pencereler imal edilmesine olanak verir.

Alüminyum Doğrama Sistemleri
Copyright © 2019 www.cephemetal.com.tr Tüm hakları saklıdır. Yazılım hakları NF Web Tasarım’a aittir.